Посольство України в Ісламській Республіці Пакистан

, Київ 21:28

Ісламська Республіка Пакистан

Рекомендації щодо правил поведінки

Перш ніж їхати до Ісламської Республіки Пакистан, наполегливо рекомендуємо Вам вивчити якомога більше інформації про країну, її звичаї та традиції. ІРП є країною, де конституцією фактично є священна книга мусульман "Коран", а законодавство підпорядковується нормам шаріату. Норми поведінки в Пакистані відповідно визначаються місцевими сталими традиціями та традиціями Ісламу. Релігія завжди відігравала домінуючу роль у пакистанському суспільстві й усе ще визначає спосіб життя більшості населення.

В ІРП заборонено будь-які публічні прояви приналежності до іншої релігії, продаж товарів з неісламською символікою, а також громадські богослужіння. В країні заборонені будь-які громадські об'єднання.

Пакистан є країною, де діє абсолютна заборона на продаж та вживання алкогольних напоїв. Порушення цієї заборони суворо карається.

Для підтримання громадського порядку в країні діє релігійна поліція, яка постійно патрулює вулиці і громадські заклади з метою припинення спроб порушення канонів ісламу. У разі виявлення порушення винний несе відповідне покарання.

Громадянам України потрібно враховувати, що фактично в ІРП правовідносини регулюються законами шаріату, цивільно-правова база відсутня.

Будь-яка судова інстанція приймає рішення відповідно до власного трактування відповідних релігійних догм та норм.

Паління в громадських місцях офіційно заборонено.

В ІРП дотримуються особливих правил стосовно жіночого та чоловічого вбрання. Чоловікам забороняється одягати короткі штани та шорти. Для жінок обмеження більш жорсткі. Одяг повинен закривати ноги по щиколотки. Верхній одяг має сягати колін та повністю покривати руки.

Перебуваючи в Пакистані, варто поводитися обережно й слідкувати за висловлюваннями, щоб не образити релігійні почуття пакистанців. Це також стосується одягу і взаємовідносин між чоловіком та жінкою.

Пара, яка подорожує разом, повинна пильнувати за проявами почуттів. Дозволено йти тримаючись за руки, але обійматися чи цілуватися в громадських місцях суворо заборонено.

При виході в місто варто додатково мати при собі фотокопії паспорту зі сторінками, де проставлена віза та відмітки прикордонної служби. Також варто мати копії документів, що підтверджують проживання в готелі.

Особливо уважним треба бути під час проведення в ІРП великих релігійних свят. У ці дні варто приділяти більшу увагу формі одягу та уважно обирати місця прогулянок. Варто уникати великих вулиць, площ та місць, де збирається велика кількість людей.

В разі затримання чи обмеження Вашої свободи у будь-якій формі вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

Рекомендації громадянам України

1. Після прибуття до Пакистану з метою постійного або тимчасового перебування рекомендуємо стати на консульський облік Посольства України в ІРП, що значно допоможе Посольству зв’язатися з вами у разі виникнення надзвичайних ситуацій, надати відповідну допомогу, спростить процедуру оформлення Вам необхідних документів.

2. Неухильно дотримуватися строків перебування за кордоном: виїхати з країни до закінчення терміну дії візи, або звернутися до компетентних органів ІРП щодо оформлення посвідки на проживання.

3. Дотримуватися місцевих законів та традицій з метою уникнення небажаних наслідків.

4. У разі виникнення форсмажорних обставин, обов’язково зв’язуйтесь з Посольством України.

Безпекова ситуація

З огляду на посилення терористичної активності та погіршення безпекової ситуації на території Ісламської Республіки Пакистан, Посольство України в ІРП рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Ісламської Республіки Пакистан.

Громадянам України, що перебувають у цій країні, пропонуємо утримуватися від відвідання місць великого скупчення людей та популярних серед іноземців об’єктів, а також використання громадського транспорту.

В разі потреби відвідати Пакистан, закликаємо в обов’язковому порядку інформувати Посольство про деталі поїздки  (мета, місце, дата та час прибуття і відбуття, адреса місця проживання, номер контактних телефонів в Україні та ІРП, електронна адреса).

Умови працевлаштування

Ви можете здійснювати трудову діяльність в Пакистані лише за умови отримання відповідної в’їзної візи та оформлення дозволів на працевлаштування і проживання з правом здійснення трудової діяльності.

Видачею віз для в’їзду до Пакистану з метою працевлаштування займаються дипломатичні представництва ІРП за кордоном. Дозволи на працевлаштування іноземних громадян знаходяться у віданні Міністерства праці та соціальних справ ІРП. Дозволи на проживання з правом здійснення трудової діяльності оформлюються в поліції Пакистану.

Візи та дозволи видаються у наступних випадках:

1. Якщо за даними Міністерства праці та соціальних справ, серед пакистанських працездатних громадян немає претендентів на робоче місце з відповідною освітою та кваліфікацією.

2. Іноземний громадянин володіє достатнім рівнем знань та має відповідну кваліфікацію.

3. Спеціалізація іноземного спеціаліста буде використана для підготовки пакистанських працівників.

Існує два шляхи отримання пакистанської візи для в’їзду з метою працевлаштування.

Перший, найбільш поширений. Пакистанська компанія-роботодавець звертається до Міністерства праці та соціальних справ Пакистану. Зазначене міністерство розглядає заяву роботодавця і у випадку позитивного вирішення питання інформує про це через МЗС ІРП відповідне диппредставництво ІРП за кордоном.

Другий. Особа, яка бажає працевлаштуватися в ІРП, через дипломатичне представництво Пакистану в країні перебування робить запит на Міністерство праці та соціальних справ Пакистану, яке розглядає запит і через МЗС ІРП інформує про результати розгляду відповідне диппредставництво. Запити на працевлаштування в медичних закладах розглядаються Міністерством гігієни та терапії ІРП.

Для оформлення запиту претендент на працевлаштування подає до консульського відділу наступний пакет документів:

1. заповнена анкету спеціального зразка;

2. копія останнього документа про освіту;

3. копія сторінок паспорта чи інших документів, що посвідчують особу.

Після отримання повідомлення з Міністерства праці та соціальних справ чи Міністерства гігієни та терапії, ви можете подавати документи на отримання візи для в’їзду з метою працевлаштування (Work Permit Visa).

Після в’їзду до Пакистану за трудовою візою потрібно звернутися до Міністерства праці та соціальних справ і отримати під розпис бланк дозволу на працевлаштування, який після закінчення трудової діяльності повертається до Міністерства.

Дозволи на працевлаштування бувають постійними та тимчасовими. Як правило, постійні дозволи на працевлаштування в Пакистані отримують висококваліфіковані робітники, експерти, інженерно-технічний персонал іноземних компаній, що здійснюють проекти в різних галузях промисловості: автомобільна, транспортна, енергетична, будівельна тощо; екіпажі повітряних та морських суден, тренери спортивних команд, науковці тощо. Постійний дозвіл на працевлаштування видається, подовжується та поновлюється строком на один рік. Вартість постійного дозволу визначається Міністерством праці та соціальних справ і складає орієнтовно 70 доларів США.

Тимчасовий дозвіл оформлюється в спрощеному порядку – за зверненням керівника відповідного міністерства до міністра праці та соціальної політики у випадках, якщо того вимагають державні інтереси. Для його оформлення віза для в’їзду з метою працевлаштування не потрібна. Тимчасовий дозвіл видається та подовжується строком на три місяці.

Завершальним етапом процесу працевлаштування є отримання дозволу на проживання в ІРП з правом здійснення трудової діяльності. Для цього вам необхідно з’явитися до Управління іноземних громадян поліції ІРП за місцем працевлаштування і подати наступний пакет документів:

1. заповнена і підписана анкета спеціального зразка;

2. оригінал і копія дозволу на працевлаштування;

3. заява з боку роботодавця;

4. 5 фотографій розміром 6 на 4 см;

5. квитанція про сплату держмита в розмірі орієнтовно 10 доларів США;

6. оригінал паспорта та копії його сторінок.

Для деяких професій видача дозволів на працевлаштування іноземців не здійснюється взагалі: це охоронці, водії та консьєржі житлових будинків.

Особи, які здійснюють трудову діяльність в Пакистані нелегально, підлягають депортації.

Надання медичних, соціальних послуг

В Пакистані функціонує розширена мережа закладів з надання соціальних послуг, тому отримання таких послуг не складатиме для вас проблеми за умови дотримання норм поведінки та ісламської моралі.

Митні питання тощо

Дитина віком більше одного року повинна перетинати кордон по паспортному документу батьків, в який вклеюється її/його фотографія, та в супроводі хоча б одного з батьків.

Ввозити до Пакистану готівку, дорожніми чеками та розрахунковими картками можна будь-які суми. Декларувати необхідно лише суми, що перевищують 10 тисяч доларів Євро або еквівалент у іноземній валюті. При ввезені золота декларація обов’язкова.

Дозволено безмитне ввезення до 200 сигарет або 50 сигар або 4,4 фунти (2 кг) листкового табаку (особам від 18 років); а також предметів особистого користування та подарунків на суму до 100 доларів на людину.

Речі, які заборонено ввозити до Пакистану:

 • будь-які алкогольні напої;
 • відео та друковану продукцію еротичного та антирелігійного змісту. До категорії «еротичних» Пакистанські митники можуть віднести звичайні журнали, де розміщені фотографії напівоголених жінок;
 • свіже та консервоване м'ясо;
 • наркотики та медпрепарати, до складу яких входять наркотики;
 • рослини та насіння (виняток складають квіти без ґрунту, але у даному випадку необхідна наявність фіто санітарного сертифікату), деякі плоди та овочі;
 • зразки ґрунту;
 • риба та не консервована ікра;
 • молочні продукти та яйця (з деяких країн);
 • усі види сірників та запальничок (хоча обшук з ціллю їх виявлення не проводять);
 • контрафактні вироби та підробки;
 • зброя, що підпадає під розряд незаконної у відповідності до законодавства ІРП (на ввіз мисливської зброї необхідно мати спеціально оформлений дозвіл);

Ввезення домашніх тварин та птахів можливе лише за наявності ветеринарного сертифікату міжнародного зразку зі вказівкою дат зчеплень від сказу та печаткою ветеринарного контролю на виїзді з країни походження.

Ввезення та вивезення насіння, рослин та тварин відбувається згідно з міжнародними правилами.

У разі провозу речей не для особистого користування обов’язково необхідно порадитися з компетентними органами Пакистану.

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)

15 – поліція;

16 – пожежна служба;

115 – швидка допомога;

17 – довідкова служба;

+92 51 928 0300 – довідкова міжнародного аеропорту (м.Ісламабад);

117 – довідкова залізниці;

260-89-70 – консульський відділ Посольства України в Ісламській Республіці Пакистан (лише у робочий час);

265-29-38- Посольство України в Ісламській Республіці Пакистан – оператор (цілодобово).

Мапа