Посольство України в Ісламській Республіці Пакистан

, Київ 22:14

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Пакистаном

До цього часу сотні пакистанців отримали освіту в Україні, зокрема в Київському інституті цивільної авіації, Харківському державному інженерному університеті, Українській академії мистецтв, Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут», Вінницькому державному медичному університеті, Кримському державному медичному університеті, Харківському державному медичному університеті.

27 червня 2012 року була створена Пакистанська Асоціація випускників українських вищих навчальних закладів.

Пакистанські випускники роблять свій позитивний внесок у розбудову українсько-пакистанської дружби.

* * *

Культурний спадок України та Пакистану дає хороше підґрунтя для розвитку співпраці у цій сфері. Безсумнівно, що цивілізація долини річки Інд та Трипільська культура України були одними з перших великих цивілізацій. Цей факт дає можливість двом державам для проведення спільних досліджень подібності цих культур, здійснення обмінів музейними виставками тощо. У 2014 року було реалізовано українсько-пакистанський філателістичний проект - спільний випуск поштової марки «Мохенджо Даро – Трипілля».

* * *

Здійснюється робота щодо залучення приватних пакистанських донорів до надання гуманітарної допомоги для потреб Збройних Сил та інших військових формувань України, а також для потреб населення та районів, що постраждали від бойових дій у зоні проведення АТО.

Компанія «M/S Trojans Company» за підтримки ДК «Укроборонпром», ДК «Укрспецекспорт», а також Посольства України в Пакистані передала Збройним Силам України 200 комплектів сучасного фронтового індивідуального медичного захисту для надання першої медичної допомоги.

* * *

Започатковано співробітництво між Інститутом літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України та Пакистанською академією літератури. Керівництво вищезгаданої української установи у листопаді 2013 року здійснило візит до пакистанського міста Лахор. Налагоджено співпрацю у сфері обміну академічними книжковими виданнями, ініційовано питання щодо можливості укладення відповідного двостороннього меморандуму про взаєморозуміння щодо співробітництва.

У 2016 році завдяки зусиллям Посольства України в Ісламській Республіці Пакистан здійснено переклад та видано збірник поезії сучасного пакистанського поета Іршада Улла Хана.

* * *

Наразі сторонами опрацьовуються такі проекти документів в культурно-гуманітарній та освітній сфері:

1. Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Ісламської Республіки Пакистан про взаємне визнання та еквівалентність документів про освіту, виданих в Україні та Ісламській Республіці Пакистан.
2. Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Ісламської Республіки Пакистан про співробітництво в галузі освіти.
3. Меморандум про взаєморозуміння у сфері культурного співробітництва.