Посольство України в Ісламській Республіці Пакистан

, Київ 22:03

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Пакистаном

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Пакистаном

За даними Державної служби статистики України, протягом 2016 року обсяг торгівлі товарами між Україною та Пакистаном склав – 161,9 млн. дол. США. При цьому, експорт українських товарів до Пакистану становив 114,3 млн. дол. США (склав 103% відносно 2015 року), імпорт товарів – 47,628 млн. дол. США (склав 77,7% відносно 2015 року), позитивне сальдо для України склало 66,674 млн. дол. США. 

В українському експорті традиційно домінують продукція агропромислового комплексу (молочна продукція, овочі, зернові культури, продукція борошномельно-круп’яної промисловості).

Крім того, суттєвою складовою українського експорту до Пакистану у 2016 році були, реактори ядерні, котли, машини, чорні метали.

Пакистан переважно постачає до нашої країни текстильну продукцію, бавовну, цитрусові, рис, пластмаси та полімерні матеріали.

Інтенсивно розвивається військово-технічне співробітництво між обома країнами.

За даними Державної служби статистики України, протягом 2016 року експорт послуг з України склав 2,178 млн. дол. США, а імпорт з Пакистану – 925 тис. дол. США.

У січні 2011 року набула чинності Угода між Урядом України та Урядом Ісламської Республіки Пакистан про торговельне та економічне співробітництво, а в червні – Конвенція між Урядом України і Урядом Ісламської Республіки Пакистан про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи.

З травня 2012 р. розпочала свою діяльність Спільна ділова рада між Українською торгово-промисловою палатою та Федерацією торгово-промислових палат Пакистану.

25 липня 2012 року в м. Києві була підписана Угода між Урядом України та Урядом Ісламської Республіки Пакистан про створення спільної українсько-пакистанської комісії з питань економічного співробітництва.