Часті Запитання/FAQ
Опубліковано 09 січня 2017 року о 12:56

Які наслідки тягне за собою порушення візового законодавства ІРП?

 У випадках порушення дозволеного пакистанською візою строку перебування іноземці можуть бути притягнуті до адміністративної (штраф) або навіть кримінальної (позбавлення волі строком до 3 років) відповідальності із забороною в’їзду на територію країни у майбутньому.

 

Що робити у випадках порушення терміну перебування, дозволеного пакистанською візою?

 Відповідно до чинного законодавства ІРП, іноземці, які перевищили дозволений візою строк перебування на території країни, зобов’язані в обов’язковому порядку отримати в компетентних органах дозвіл на виїзд (Exit Permit).

Зазначені дозволи оформлюються територіальними підрозділами Бюро імміграції ІРП (Foreigners Regional Registration Offices).

Які документи подаються заявником для оформлення посвідчення особи на повернення в Україну?

 1. Документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентними органами країни перебування, що підтверджує факт звернення заявника з приводу втрати проїзного документа; або документ, що дає громадянину України право на виїзд з України та посвідчує особу під час перебування за її межами, якщо строк дії такого документа закінчився або встановлено, що він є недійсним з інших причин;

2. Заяву-анкету встановленого зразка;

3. Дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.;

4. Документи, які дозволяють ідентифікувати особу заявника, установити його місце проживання в Україні та підтвердити належність до громадянства України.

5. Документ, що підтверджує сплату консульського збору.

 

На який строк оформлюється посвідчення особи на повернення в Україну?

 

Строк дії посвідчення визначається консульською посадовою особою виходячи  з  реальної можливості повернення пред'явника посвідчення в Україну, але не може  перевищувати  30  днів.

У разі хвороби, нещасного випадку та інших поважних причин строк дії  посвідчення може бути продовжено іншим дипломатичним представництвом чи  консульською установою на шляху прямування пред'явника посвідчення до України на  термін, необхідний для повернення заявника на територію України, але не більше 30 днів.

 

Чи існує можливість оформлення посвідчення особи на повернення в Україну безоплатно?

 За оформлення та видачу посвідчення стягується консульський збір.

У разі наявності обставин, що доводять неспроможність громадянина  сплатити  консульський збір за видачу посвідчення, керівником дипломатичного представництва або консульської установи України може бути прийняте рішення про видачу такому громадянину посвідчення без стягнення консульського збору.

 

 У яких випадках здійснюється прийняття на консульський облік і чи є він обов’язковим?

 Прийняття на консульський облік здійснюється на добровільній основі, за винятком прийняття на облік дітей-громадян України, усиновлених іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном, на підставі заяви громадянина України або його законного представника, яка подається до ЗДУ особисто або надсилається поштою.

Прийняття на консульський облік громадянина України здійснюється в ЗДУ, на території консульського округу якої він постійно проживає або планує тимчасово перебувати на законних підставах більше ніж три місяці.

 

 Яка процедура оформлення запрошень іноземцям на отримання короткострокової візи для в‘їзду в Україну з діловою або приватною метою?

 Оформлення і видача запрошень іноземцям та особам без громадянства на отримання візи для в’їзду в Україну здійснюється територіальними органами і територіальними підрозділами Державної міграційної служби України відповідно до Порядку оформлення запрошень іноземцям та особам без громадянства на отримання візи для в’їзду в Україну, затвердженого наказом МВС України від 15.11.2013 № 1104.

 

 Що робити у випадках необхідності нотаріального засвідчення документів громадянам України?

 Громадяни України, які перебувають за кордоном, у таких випадках можуть звернутись до консульського відділу Посольства України, на який покладено функції з нотаріального засвідчення документів.

Нотаріальні дії вчинюються  в  день  пред'явлення всіх необхідних для цього  документів та сплати  консульського збору.

  

Які документи потрібно надати для засвідчення справжності підпису перекладача на документах?

 Переклад документа може бути зроблено будь-яким перекладачем,  справжність підпису якого засвідчує консул.

При  цьому  перекладач  поряд з документом,  що встановлює його особу, повинен представити документ, який стверджує його кваліфікацію та знання відповідної мови.

Який строк оформлення в дипломатичних установах України паспорта громадянина України для виїзду за кордон? 

 Відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 №152, паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюється  у строк до трьох місяців з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору без урахування строків доставки.

 Чи можливо прискорити доставку оформленого паспорту громадянина України для виїзду за кордон? 

 Оформлені паспорти можуть бути надіслані до Посольства міжнародним експрес-відправленням за письмовою заявою громадянина та за його рахунок.

 Чи можливо залишити старий паспорт громадянина України для виїзду за кордон з дійсними візами після оформлення нового? 

 У випадку оформлення нового паспорту громадянина України для виїзду за кордон Громадяни України мають право не здавати старий паспортний документ, що містить дійсні візи, звернувшись з відповідною заявою.

 Чи можуть громадяни України мати два дійсні паспорти для виїзду за кордон? 

Другий паспорт громадянина України для виїзду за кордон може бути оформлено за обґрунтованою заявою громадянина України у випадках здійснення регулярних поїздок та необхідності завчасного оформлення віз до іноземних держав.

  

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux