поради подорожуючим
Опубліковано 14 травня 2020 року о 09:48

Ісламська Республіка Пакистан

Загальна інформація: 

Столиця
Ісламабад
Населення
200 млн
Площа
880 254 км²
Різниця в часі з Україною
+2 год
Мова
Урду, англійська
Релігія
Іслам
Грошова одиниця
Пакистанська рупія
Телефонний код країни
+92

         Режим в'їзду: візовий. Для оформлення візи для в’їзду на територію Пакистану необхідно звернутись до Посольства ІРП в Україні.
Розгляд справи зазвичай триває від 1 до 7 днів. Максимальний термін дії візи, що оформлюється Посольством – 1рік.
Нещодавно у громадян України з’явилась можливість оформити електронну візу за посиланням https://visa.nadra.gov.pk/. Проект перебуває у дослідній експлуатації.

Митні правила: дитина віком більше одного року повинна перетинати кордон по паспортному документу та в супроводі хоча б одного з батьків.

Ввозити до Пакистану готівку, дорожніми чеками та розрахунковими картками можна будь-які суми. Декларувати необхідно лише суми, що перевищують 10 тисяч доларів США або еквіваленту в іноземній валюті на одну особу. При ввезені золота декларація обов’язкова.

Вивезення готівки з Пакистану на суму що перевищує 10 тисяч доларів США або еквіваленту в іноземній валюті можливе виключно дорожніми чеками або розрахунковими банківськими картками. У випадку виявлення митними службами суми, що перевищує 10 тисяч доларів США або еквіваленту в іноземній валюті (на одну особу) надлишкова сума вилучається на користь бюджету Ісламської Республіки Пакистан.

Дозволено безмитне ввезення до 200 сигарет або 50 сигар або 4,4 фунти (2 кг) листкового табаку (особам від 18 років); а також предметів особистого користування та подарунків на суму до 100 доларів на людину.

З 15 серпня 2022 року уряд Пакистану зобов’язав усіх пасажирів, які подорожують з/до Пакистану заповнювати форму  митної декларації. Форму декларації також можна подати онлайн за цим посиланням: https://www.weboc.gov.pk/(S(o2dsjcapcueetchtblujhrbp))/Shared/CustomsPessengerDeclarationForm.aspx

Роздруковані копії поданої форми необхідно пред’явити посадовим особам митної служби в терміналі аеропорту. Посадочні  талони будуть видаватися пасажирам тільки після подання митної декларації.

Речі, які заборонено ввозити до Пакистану:

будь-які алкогольні напої;

відео та друковану продукцію еротичного та антирелігійного змісту. До категорії «еротичних» Пакистанські митники можуть віднести звичайні журнали, де розміщені фотографії напівоголених жінок;

свіже та консервоване м'ясо;

наркотики та медпрепарати, до складу яких входять наркотики;

рослини та насіння (виняток складають квіти без ґрунту, але у даному випадку необхідна наявність фіто санітарного сертифікату), деякі плоди та овочі;

зразки ґрунту;

риба та не консервована ікра;

молочні продукти та яйця (з деяких країн);

усі види сірників та запальничок (хоча обшук з ціллю їх виявлення не проводять);

контрафактні вироби та підробки;

зброя, що підпадає під розряд незаконної у відповідності до законодавства ІРП (на ввіз мисливської зброї необхідно мати спеціально оформлений дозвіл);


Ветеринарні вимоги та фітосанітарні правила: ввезення домашніх тварин та птахів можливе лише за наявності ветеринарного сертифікату міжнародного зразку зі вказівкою дат зчеплень від сказу та печаткою ветеринарного контролю на виїзді з країни походження.

Ввезення та вивезення насіння, рослин та тварин відбувається згідно з міжнародними правилами.

 

Подорожі автомобілем: Пакистан – країна з лівостороннім рухом. Між Україною і Пакистаном відсутня угода про взаємне визнання водійських прав. Проте на практиці водійські права українського зразку визнаються представниками дорожніх служб Пакистану.

Страхування: медичне обслуговування іноземців відбувається на платній основі. Перед поїздкою, по-можливості, рекомендується придбати поліс страхування.

Культурні, релігійні, побутові рекомендації: Перш ніж їхати до Ісламської Республіки Пакистан, наполегливо рекомендуємо Вам вивчити якомога більше інформації про країну, її звичаї та традиції. ІРП є країною, де конституцією фактично є священна книга мусульман "Коран", а законодавство підпорядковується нормам шаріату. Норми поведінки в Пакистані відповідно визначаються місцевими сталими традиціями та традиціями Ісламу. Релігія завжди відігравала домінуючу роль у пакистанському суспільстві й усе ще визначає спосіб життя більшості населення.

В ІРП заборонено будь-які публічні прояви приналежності до іншої релігії, продаж товарів з неісламською символікою, а також громадські богослужіння. В країні заборонені будь-які громадські об'єднання.

Пакистан є країною, де діє абсолютна заборона на продаж алкогольних напоїв. Порушення цієї заборони суворо карається.

Громадянам України потрібно враховувати, що фактично в ІРП правовідносини регулюються законами шаріату, цивільно-правова база відсутня.

Будь-яка судова інстанція приймає рішення відповідно до власного трактування відповідних релігійних догм та норм.

Паління в громадських місцях офіційно заборонено.

В ІРП дотримуються особливих правил стосовно жіночого та чоловічого вбрання. Чоловікам забороняється одягати короткі штани та шорти. Для жінок обмеження більш жорсткі. Одяг повинен закривати ноги по щиколотки. Верхній одяг має сягати колін та повністю покривати руки.

Перебуваючи в Пакистані, варто поводитися обережно й слідкувати за висловлюваннями, щоб не образити релігійні почуття пакистанців. Це також стосується одягу і взаємовідносин між чоловіком та жінкою.

Пара, яка подорожує разом, повинна пильнувати за проявами почуттів. Дозволено йти тримаючись за руки, але обійматися чи цілуватися в громадських місцях суворо заборонено.

При виході в місто варто додатково мати при собі фотокопії паспорту зі сторінками, де проставлена віза та відмітки прикордонної служби. Також варто мати копії документів, що підтверджують проживання в готелі.

Особливо уважним треба бути під час проведення в ІРП великих релігійних свят. У ці дні варто приділяти більшу увагу формі одягу та уважно обирати місця прогулянок. Варто уникати великих вулиць, площ та місць, де збирається велика кількість людей.

В разі затримання чи обмеження Вашої свободи у будь-якій формі вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

Безпекова ситуація: незважаючи на стабільні тенденції до покращення загальної безпекової ситуації на території Ісламської Республіки Пакистан, в окремих районах країни зберігаються високі терористичні та іншого типу безпекові ризики.

У зв'язку з чим МЗС рекомендує громадянам, які постійно проживають або тимчасово перебувають в Ісламській Республіці Пакистан, зберігати підвищену увагу та обережність, постійно стежити за новинами та рекомендаціями місцевих органів влади, по-можливості, уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в демонстраціях та акціях протесту, обмежити пересування вночі і використання місцевого громадського автотранспорту, особливо особам жіночої статі.

У випадках нагальної необхідності відвідання Ісламської Республіки Пакистан, рекомендуємо громадянам України заздалегідь інформувати про це Посольство України в Ісламській Республіці Пакистан із зазначенням місць можливого перебування та можливостей оперативного зв'язку (номери телефонів, електронний адрес тощо), а також реєструватися в системі «ДРУГ».

Епідеміологічна ситуація: за інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 18 мільйонів громадян Пакистану є носіями гепатиту, близько 6 мільйонів – тифу.
Все більшого розповсюдження в ІРП набуває епідемія хвороби Денге, що переноситься москітами.

Характеристика регіонів Посольство рекомендує громадянам України утриматися від відвідування таких регіонів Ісламської Республіки Пакистан:
– провінція Хайбер-Пахтунхва, включаючи райони міст Пешавар, Чарсадда, Кохат, Танк, Банну, Лаккі, Дера Ісмаїл Хан, Ноушера, Свабі, Мардан та Хангу, агентства Сват, Бунер, Нижній Дір та Чітрал, а також долини Калеш та Бамоборед Хайбер, Курам, Моманд та Північний Вазирістан;
– Західна та північна частини провінції Балочистан, особливо міста Кветта (столиця провінції).
– округ Гілгіт північної області Гілгіт Балтістан;
– околиця міста Карачі (столиця провінції Сінд).
         Інші регіони можуть бути рекомендовані для відвідування за умов отримання спеціального дозволу NOC (Non-objection certificate) компетентними службами Пакистану та вжиття приймаючою стороною відповідних заходів безпеки (надання цілодобової озброєної охорони, ескортування вздовж маршрутів пересування тощо).

Корисні телефони:

15 – поліція;

16 – пожежна служба;

115 – швидка допомога;

17 – довідкова служба;

+92 51 928 0300 – довідкова міжнародного аеропорту (м.Ісламабад);

117 – довідкова залізниці


Адреси та номери телефонів дипломатичних установ 

Посольство України в Ісламській Республіці Пакистан:

Адреса:

Будинок 4, вул.5, сектор Ф-7/3, Ісламабад, Ісламська Республіка Пакистан.

Телефон гарячої лінії:

(00 9251) 260 89 66

Факс:

(00 9251) 260 89 67

Телефон:

(00 9251) 260 89 70

Ел. пошта:

[email protected]

Почесне консульство України в м.Карачі

Адреса:

108/ІІ, 5th Street,

Off. Kh-e-Muhafiz,

DHA, Phase-VI,

Karachi, Pakistan

Телефон:

(92-21) 32733000

Факс:

(92-21) 327 20419

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux