Політичні відносини між Україною та Пакистаном
Опубліковано 05 травня 2020 року о 12:36

1. Визнання України: 31 грудня 1991 року

2. Встановлення дипломатичних відносин: 16 березня 1992 року

3. Політичні відносини

Двосторонні відносини України і Пакистану характеризуються традиційно високим рівнем взаєморозуміння у політико-дипломатичній, військово-технічній, торговельно-економічній, культурно-гуманітарній сферах.

Українсько-пакистанські відносини розпочалися  задовго до офіційного визнання Пакистаном незалежності України (31 грудня 1991 р.) і встановлення дипломатичних відносин (16 березня 1992 р.). Ще у 1960-70-х рр. українські фахівці допомагали розбудовувати ключові галузі економіки Пакистану. Саме тоді були побудовані Карачинський металургійний комбінат, гідроелектростанції Тарбела та Калабаг, формувався місцевий парк сільгосптехніки та вантажних автомобілів, вироблених на українських підприємствах.

У жовтні 1997 року в Києві розпочало свою діяльність Посольство Пакистану в Україні, з січня 1998 року в столиці Пакистану - місті Ісламабад – функціонує Посольство України.

Політичний діалог між Україною і Пакистаном відбувається на рівні президентів (в рамках ГА ООН у 1993, 1997, 2003 рр.); прем‘єр-міністрів (Всесвітній економічний форум у Давосі, 2008 р.), глав МЗС (візит в Україну Міністра закордонних справ Пакистану у 1994 р., зустріч Міністра закордонних справ України та Радника Прем’єр-міністра ІРП із закордонних справ під час Наради зі взаємодії та заходів довіри в Азії (2016 р., Пекін). У листопаді 2016 року відбувся перший візит у Пакистан Міністра оборони України. 18-21 травня 2021 р. начальник Штабу армії Пакистану відвідав Україну з офіційним візитом. 10 серпня 2021 р. та 27 лютого 2022 р. відбулися телефонні розмови глав МЗС двох держав. 29 березня 2022 р. Президент України провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Пакистану.

17 лютого 2023 р. під час Мюнхенської безпекової конференції відбулась зустріч міністрів закордонних справ. 22 лютого 2023 р. Президент України В.Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Ісламської Республіки Пакистан А.Алві.

20-21 липня 2023 р. Міністр закордонних справ України Д.Кулеба здійснив візит до Пакистану. Відбулися його зустрічі та переговори з прем’єр-міністром Ш.Шаріфом, міністром закордонних справ Б.Бхутто Зардарі, начальником Штабу армії – головнокомандувачем Сухопутних військ генералом А.Муніром.


23 травня 2024 р. Перший заступник міністра закордонних справ України Андрій Сибіга провів телефонну розмову з державним секретарем Міністерства закордонних справ Ісламської Республіки Пакистан Сірусом Ґазі.

Останній раунд політичних консультацій зовнішньополітичних відомств обох країн відбувся в Києві у червні 2016 року.

Принципова позиція Пакистану щодо вирішення міждержавних конфліктів, яка визначається такими засадами як збереження територіальної цілісності і суверенітету держав, а також вирішення конфліктів виключно мирними політичними засобами, зумовлює нейтралітет Пакистану у питанні російської агресії проти України та тимчасової окупації Автономної Республіки Крим.

Військово-технічне співробітництво є одним з основних напрямків українсько-пакистанської співпраці. Перші значні контракти у військово-технічній сфері були укладені у 1996 р. Серед них –  багатомільйонний танковий контракт, який забезпечив Пакистан найсучаснішою бронетехнікою, а Україну та вітчизняні підприємства – перспективними багаторічними замовленнями.

Високий рівень взаєморозуміння між Україною та Пакистаном в політико-дипломатичній сфері, активний розвиток українсько-пакистанського ВТС, значний потенціал взаємовигідної співпраці у торговельно-економічній сфері створюють сприятливі передумови для подальшої активізації українсько-пакистанських відносин.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux