Українсько-пакистанська науково-технічна співпраця на сучасному етапі переважно представлена спільними проектами у військово-технічній та оборонній сфері між відповідними установами обох країн.
Співробітництво у військово-промисловій сфері розвивається за різними напрямами, включаючи спільну підготовку офіцерів, технічного персоналу, пілотів, а також поставки та спільне виробництво високотехнологічної зброї для Сухопутних, Військово-морських та Військово-повітряних Сил Пакистану. Спільний розвиток технологій та налагодження виробництва буде продовжуватися і в майбутньому, в першу чергу, в рамках проекту «Аль-Халід».
Перші кроки здійснюються з метою налагодження співробітництва в галузі сільського господарства та медицини.
Зокрема, розвивається співпраця між Українським інститутом зоології ім.Шмальгаузена та Пешаварським сільськогосподарським університетом. Опрацьовувалися можливості обміну студентами і викладачами та підвищення кваліфікації фахівців у сфері сільського господарства.
До незаконної анексії Росією Автономної Республіки Крим, на основі підписаної у листопаді 2010 року Угоди про співробітництво між Кримським державним медичним університетом ім. С.І.Георгієвського та Абботабатським міжнародним медичним коледжем була започаткована співпраця між двома установами в питаннях використання сучасних методів діагностики та лікування хвороб, прогресивних технологій лікування тощо.
Триває активний процес щодо налагодження ефективного партнерства між Київським національним технічним університетом "Київський політехнічний інститут" та провідними науковими і навчальними закладами Пакистану.
Наразі сторонами опрацьовується проект Меморандуму про взаєморозуміння щодо співпраці у галузі науки та технологій між Урядом України і Урядом ІРП.