Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Пакистаном
Опубліковано 26 серпня 2012 року о 00:45

До цього часу сотні пакистанців отримали освіту в Україні, зокрема в Київському інституті цивільної авіації, Харківському державному інженерному університеті, Українській академії мистецтв, Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут», Вінницькому державному медичному університеті, Кримському державному медичному університеті, Харківському державному медичному університеті.

27 червня 2012 року була створена Пакистанська Асоціація випускників українських вищих навчальних закладів.

Пакистанські випускники роблять свій позитивний внесок у розбудову українсько-пакистанської дружби.

* * *

У 2017 році в Літературній Академії ІРП відбулася презентація  збірника поезії сучасного пакистанського поета Іршада Улла Хана. Переклад творів здійснив Радник Посольства В.К.Івашко.

* * *

У 2017 році продовжувалося співробітництво між провідними вищими навчальними закладами, а також науково-дослідницькими інститутами України та Пакистану.

У травні 2016 р. Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка та Школа політичних і міжнародних студій пакистанського університету «Каїд-Азам» уклали Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю, на підставі якого розпочато практичну реалізацію проектів у науковій галузі. Зокрема, 21 березня 2017 р. було проведено першу освітньо-наукову веб-конференцію між Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та його пакистанським відповідником.

У травні, жовтні та листопаді 2017 р. відбувся обмін візитами делегацій (4) у складі керівництва та викладачів КНУ імені Тараса Шевченка, Ради міжнародних відносин м. Карачі, MUSLIM Institute, IQRA. Низка лекцій, які були організовані в провідних наукових та учбових закладах України та Пакистану відкрили нову сторінку у співробітництві на зазначеному напрямку та дали можливість широкому загалу пакистанських громадян детально ознайомитись з основними напрямами зовнішньої політики України, її історії, сучасним станом процесу реформування українського суспільства, реалізації євроінтеграційних пріоритетів та протидії агресії з боку РФ.

Виступи викладачів Київського національного університету імені Тараса Шевченка мовою країни перебування – урду, стали справді резонансною подією в Пакистані.  Експертні кола та ЗМІ Пакистану зазначили що, доповідь української сторони якісно виділялася на фоні виступів інших доповідачів, а також дали можливість цілісно ознайомитися з особливостями зовнішньополітичних пріоритетів та перспектив розвитку відносин між Україною та зарубіжними партнерами у світлі сучасних подій на міжнародній арені.

У 2018 р. двосторонньє співробітництво поглиблюватиметься, зокрема, шляхом підписання Меморандумів про взаєморозуміння між ВНЗ; започаткування викладання мов урду та української мов (за умови забезпечення необхідного фінансування таких проектів); відбуватиметься обмін інформацією між профільними навчальними закладами про організацію та проведення наукових конференцій; щодо проходження аспірантури для іноземних студентів; реалізації спільних перекладацьких проектів, що дозволили б широкому загалу пакистанських громадян детально ознайомитись з основними напрямами зовнішньої політики України, її історії, культури, сучасним станом процесу реформування українського суспільства, поступом на шляху євроінтеграції тощо. У 2017 році встановлено контакти між середніми навчальними закладами України та Пакистану – Київською гімназією східних мов №1 та Roots School International (м. Ісламабад). У листопаді 2017 р. проведено спільну скайп-конференцію, домовлено про обмін делегаціями.

* * *

Наразі сторонами опрацьовуються такі проекти документів в культурно-гуманітарній та освітній сфері:

1. Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Ісламської Республіки Пакистан про взаємне визнання та еквівалентність документів про освіту, виданих в Україні та Ісламській Республіці Пакистан.
2. Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Ісламської Республіки Пакистан про співробітництво в галузі освіти.
3. Угодиа про академічне, культурне та наукове співробітництво між Національним університетом сучасних мов та Київським національним лінгвістичним університетом.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux