Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Пакистаном
Опубліковано 05 травня 2020 року о 13:33

У січні 2011 року набула чинності Угода між Урядом України та Урядом Ісламської Республіки Пакистан про торговельне та економічне співробітництво, а в червні – Конвенція між Урядом України і Урядом Ісламської Республіки Пакистан про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи.

З травня 2012 р. розпочала свою діяльність Спільна ділова рада між Українською торгово-промисловою палатою та Федерацією торгово-промислових палат Пакистану.

25 липня 2012 року в м. Києві була підписана Угода між Урядом України та Урядом Ісламської Республіки Пакистан про створення спільної українсько-пакистанської комісії з питань економічного співробітництва.


Протягом кількох останніх років у торговельно-економічній співпраці між Україною і Пакистаном намітилися позитивні тенденції.

В українському експорті переважає продукція агропромислового комплексу, вироби підприємств чорної металургії та машинобудування, харчової промисловості.

Пакистан постачає до нашої країни в основному одяг та тканини, цитрусові, рис, полімерні матеріали.

Обсяг торговельно-економічного співробітництва між Україною і Пакистаном протягом 2019 року характеризувався незначним спаданням у порівнянні з попередніми роками.

За даними Державної служби статистики України, за у січні-вересні 2019 р. двосторонній товарообіг склав більше 105 млн. США. При цьому, експорт товарів з України до ІРП становив 50,33 млн. дол. США (51,3% у співвідношенні до січня-вересня 2018 р.), імпорт товарів з ІРП до України – 54,7 млн. дол. США (115% у співвідношенні до січня-вересня 2018 р.), негативне для України сальдо склало 4 млн. дол. США.

Разом з тим, на думку експертів, реальний показник двостороннього товарообігу є більшим, оскільки частина українських та пакистанських товарів з різних причин реекспортується відповідно в Пакистан та Україну з інших країн. Окрім того, товарна номенклатура ВТС як правило не включається до статистичних даних.

Показники експорту та імпорту послугами за дев’ять місяців 2019 р. склали 1986 та 78 тис. дол. США відповідно, що становить 356% (експорт) та 72% (імпорт) до показників за 9 місяців 2018 р.. Згідно з Держстатом України, за структурою послуги були такі: з ремонту та технічного обслуговування, транспортні, будівництва, фінансової діяльності, у сфері телекомунікацій, ділові, при чому переважно це був експорт послуг з України.

Загалом за 2019 рік експорт склав суму  62 977.3, а імпорт – 77 702.9 млн. дол США, негативне сальдо для України склало  майже 25 млн долл. США.

Проте ситуація покращується. За даними Державної служби статистики України, за 6 місяців 2020 р. двосторонній товарообіг склав 91 744,1 млн. США. При цьому експорт товарів з України до ІРП становив 48 646,6 млн. дол. США (140% у співвідношенні до січня-вересня 2019 р.), імпорт товарів з ІРП до України – за перше півріччя 2020 року – 43 097,5 млн. дол. США (116,4% за аналогічний період 2019 р.), позитивне для України сальдо склало 5 549.2 млн. дол. США.

В українському експорті традиційно домінують продукція агропромислового комплексу, вироби підприємств чорної металургії та машинобудування, харчової промисловості. Пакистан переважно постачає до нашої країни одяг та тканини, цитрусові, рис, полімерні матеріали.

Основними товарами українського експорту до Пакистану в 2019 р. були (за товарними групами): м'ясо птиці, молоко та молочні продукти, масло вершкове, яйця птиці, овочі бобові сушені, пшениця, олія соняшникова, лісоматеріали, плоский прокат тощо.

Основними товарами українського імпорту з Пакистану були: зернові культури, їстівні плоди та горіхи, нитки синтетичні або штучні, бавовна, одяг та текстиль та полімерні матеріали.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux